Polonya`da Lehçe Hazırlık

Polonya`da Lehçe Hazırlık

Polonya’nın resmi dili olan lehçe dilinde eğitim almak istiyorsanız, bunun size sağlayacağı avantaj ve dezavantajları da bizden öğrenin.

Öncelikle, üzülerek bir haber verelim ; lehçe çok zor bir Slav dilidir. Gerek telaffuzu gerekse grameri olsun hayatınız boyunca karşınıza çıkabilecek en zor dillerden biridir. Fakat yaklaşık 40 milyon nüfusu olan ve genç nüfuslu bir ülkede olacağınızı unutmayın. Bu da demektir ki; yeterki siz öğrenmek isteyin..Özellikle Lehçe öğreniyor olmanız, burada bulunan insanların sempatisini kazanmanıza yetecektir. Buraya gelen her turist ve öğrenci İngilizce konuşuyor zaten ve siz Lehçeyle onların önüne geçeceksiniz. İnsanlarla Lehçe konuşurken sizi nasıl tebessümle dinlediklerini görecek, bunun sizde yaptığı motivasyonla Lehçeyi daha çok severek öğreneceksiniz. Yaşlısı, genci her yaştan, herkes ile bol bol pratik yaparak o zor dediğimiz Lehçenin üstesinden gelmek sizlerin elinde.

Eğer Polonya’da uzun süre yaşamak, hayatınızı burada kurmak gibi planlarınız varsa; o halde Lehçe öğrenmeniz çok avantajlı olacaktır. Dediğimiz gibi, herkes İngilizce biliyor ve Lehçe sizi öne çıkaran yatırımınız olacaktır.

Lehçe okuyarak sağlayacağınız bir diğer avantaj da okul ücretleri. Lehçe bölümler genelde İngilizce bölümlere göre daha ucuz, hatta bazen yarı yarıya ücret farkı olabiliyor. Lehçe bölümleri seçerek maliyetinizi düşürebilirsiniz.

Gelelim yine işin teknik kısmına.. Lehçe nasıl öğretiliyor ? Hangi metotlar kullanılıyor ?

Lehçe de tıpkı İngilizce gibi, öğreneceğiniz üniversiteye göre değişmekle beraber ortalama 8-9 aylık bir akademik yılda, lisans eğitimine başlayacağınız kadar öğretilmektedir.

İşini seven, güler yüzlü ve tecrübeli kaliteli öğretmen kadrolarıyla Polonya üniversiteleri bu işi en iyi şekilde yapmaktadır. Yine İngilizce gibi Lehçe de A1, A2, B1, B2 seviyelerine kadar öğretilmektedir ve lisans eğitimlerine başlamaları için öğrencilerden B2 seviyesine kadar gelmeleri istenmektedir. Fakültede bölüm arkadaşlarınızın da yardımı ile çok ileri düzeyde Lehçe biliyor olarak buradan mezun olup, akademik ya da iş kariyerinize burada devam edebilirsiniz. İngilizce için bahsettiğimiz bu seviyeler Lehçe için de geçerlidir ve İngilizce hazırlık kısmını okuduysanız artık bu seviyeleri biliyorsunuz.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz..

4 Yanıtlar Polonya`da Lehçe Hazırlık

 1. Cengiz 9 Mart 2018 de 20:17

  Lehçe hazirlik hakkinda bilgi almak istiyorum. Ucret ve kabul sartlari nelerdir ?

  Cevapla
  • admin
   admin 7 Haziran 2018 de 12:05

   mail gelen kutunuzu bir kontrol edin lütfen, size detaylı bir yazı gönderdik

   Cevapla
 2. Hüseyin 6 Kasım 2018 de 02:30

  Lehçe hazırlık okuyabileceğim üniversiteler ve ücretleri hakkında Bilgi almak istiyorum.Yardımcı olurmusunuz?

  Cevapla
  • admin
   admin 28 Ocak 2019 de 22:05

   merhaba, Lazarski üniversitesi, polikeknika , swps üniversiteleri Lehçe hazırlıkta gayet iyiler. 3000 euro hazırlık ücreti 600 saat ortalama eğitim. Detaylı bilgi için mail atabilir ya da sosyal medya hesaparından ulaşabilirsiniz

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HAKKIMIZDA

Polonya`ya eğitim amacıyla farklı zamanlarda ve farklı şekillerde gelip sonradan yolları kesişen iki arkadaş olarak, Polonya hakkında bildiğimiz, gördüğümüz, öğrendiğimiz, çoğunluğunu tecrübe ettiğimiz ya da etmek zorunda kaldığımız her şeyi herkesin yararlanabilmesi için sitemizde paylaşma gayretindeyiz.

Ayni zamanda da Polonya'da eğitim almak isteyen öğrenci arkadaşlara "uygun koşullarda" danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

Daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabileceğiniz mail adresi ve telefon numaramız aşağıdadır.

info@polonyaya.com

+90 537 957 53 62