Polonya’da Taksitle Telefon, Bilgisayar Alma

Polonya’da Taksitle Telefon, Bilgisayar Alma

Polonya’da taksitle alışveriş denildiğinde ilk akla gelen SATURN, MEDIAMARKT gibi büyük kurumsal beyaz eşya firmaları 50 aya varan taksitlerle teknolojik ürün satıyor. Bilgisayar ve telefon en çok merak edilen ürünlerin arasında başı çekiyor. Bilgisayarlar için Türkiye kesinlikle daha ucuz diyebiliriz fakat telefonlar için ucuzluk tercihimiz Polonya. Örnek olarak ortala fiyatlı ve markalı bir bilgisayarı ele alalım.

LENOVO ideapad 320 İ5 işlemcili modeli Türkiye’de akakçe.com en ucuz 2030 lira gösteriyor. Aynı model Polonya’da 2400 liradan başlıyor.

Bu durumda en etkili olan unsur TL nin Polonya zloty karşısında oldukça değer kaybetmesi. Dolar bizde son 2 yılda çok yüksek artış gösterirken; Polonya’da yerinde saydı. Ürünler ithal olduğu için dolar arttıkça TL bazında zam geldi ürünlere. Polonya’da yaşayan Türkler için Polonya’da satın almanın, çok uzun vadeli taksit ve ürün garantisinin Polonya’da olması büyük avantaj.

Peki Taksitle Nasıl Alabiliriz?

Taksitle alışveriş yapmak için vatandaş olmak zorunda değilsiniz ama bazı evrakları temin etmeniz gerekiyor. Öncelikle istenilen belgelerin içinde iş sözleşmesi olduğu için maalesef öğrenciler böyle bir fırsattan yararlanamıyor, daha doğrusu çalışmayan öğrenciler yararlanamıyor. Hem çalışıp hem okuyorsanız taksitle ürün almanın önü açık. Polonya’da uzun süreli öğrenci olacaklar aldıkları oturum izniyle birlikte bağlı bulundukları ” URZAD” denilen , bizdeki muhtarlık. kaymakamlık gibi çalışan kurumdan ikametgah ve ”pesel” elektronik nüfus kayıt numarası alıyorsunuz. Çalıştığınız yerden de sigorta bilgilerinizi ve maaş bordronuzu alıp SATURN’ ün yolunu tutuyorsunuz.

 

Gerekli Evraklar

pasaport

oturum kartı

pesel  ( elektronik nüfus kayıt no  )

maaş bordrosu veya sigorta dökümü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HAKKIMIZDA

Polonya`ya eğitim amacıyla farklı zamanlarda ve farklı şekillerde gelip sonradan yolları kesişen iki arkadaş olarak, Polonya hakkında bildiğimiz, gördüğümüz, öğrendiğimiz, çoğunluğunu tecrübe ettiğimiz ya da etmek zorunda kaldığımız her şeyi herkesin yararlanabilmesi için sitemizde paylaşma gayretindeyiz.

Ayni zamanda da Polonya'da eğitim almak isteyen öğrenci arkadaşlara "uygun koşullarda" danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

Daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabileceğiniz mail adresi ve telefon numaramız aşağıdadır.

info@polonyaya.com

+90 537 957 53 62